Робота для України

Підтримка українцям, які шукають роботу у Великобританії

← Повернутися на головну сторінку

Як найбільша рекрутингова компанія Великобританії, ми прагнемо допомогти українським біженцям відновити свої життя, знайшовши їм роботу.

Ми використовуватимемо свій досвід для надання підтримки та консультацій, а також надання доступу до посад у провідних роботодавців. Нами рухає пошук хорошої роботи для людей, та ми готові зробити все, щоб допомогти.

Якщо Ви надали свої дані через наш чат-бот, ми зв’яжемося з Вами, надамо контактні дані та обговоримо Ваші варіанти. Тим часом, ця сторінка допоможе Вам під час пошуку роботи.

Підготуйте резюме

Close up resume in handБагато роботодавців очікують, що Ви надасте резюме разом із Вашою заявою. Резюме не має бути довгим документом, але гарною ідеєю буде скласти таке резюме, яке містить інформацію про Вашу попередню роботу, освіту, кваліфікацію та короткий огляд Ваших навичок.

Що включити у резюме

Контактні дані - зазначте свої ПІБ, поточну адресу мешкання, номер мобільного телефону та електронну пошту. Вам не потрібно зазначати Дату народження, але, будь ласка, зауважте, що вимогою багатьох посад у Великобританії є досягнення щонайменше 18-річного віку. Немає необхідності додавати фотографію до Вашого резюме.

Профіль - Короткий (100 або менше слів) вступ про те, що Ви шукаєте та які навички/кваліфікації Ви маєте. Сюди можна включити галузь та посади, які Ви шукаєте. Пам’ятайте, що Ви завжди можете змінити формулювання у цьому розділі, щоб воно відповідало вакансії, щодо якої ви подаєте заяву.

Досвід роботи - Вкажіть свій досвід, починаючи з останньої роботи. Вкажіть свою посаду, назву компанії, тривалість роботи в компанії та ключові обов’язки (використовуйте пункти маркованого списку для зазначення своїх обов’язків). Перерахуйте якомога більше, але зверніть увагу, що робота у вихідні дні, робота влітку або робота на час Вашої ранньої освіти не актуальні для потенційних роботодавців. Ідеальна довжина резюме – одна сторінка.

Освіта - Перелік та дата попередньої освіти, включаючи професійну кваліфікацію. Почніть з недавньої. Зазначте результат/оцінку та дати. Цей розділ також може включати будь-які мови, якими Ви володієте.

Поради щодо написання хорошого резюме

Намагайтесь вкластися в одну сторінку - Рекрутери переглядають багато резюме, тому вони не мають багато часу читати занадто довгі документи. Забезпечте, щоб інформація була актуальною та конкретною з метою підтримання розумного ліміту сторінки.

Виберіть простий шрифт - Використовуйте шрифт, який є розбірливим та тим, що легко читається, наприклад Arial, Calibri або Times New Roman. Використовуйте розмір шрифту від 10 до 12, щоб потенційні роботодавці могли прочитати Ваше резюме.

Використовуйте заголовки розділів – Заголовки розділів є хорошим способом розділити Ваше резюме. Розділяйте їх шляхом збільшення розміру шрифту (14 або 16) та виділяйте їх напівжирним шрифтом.

Використовуйте пункти маркованого списку - замість того, щоб писати довгі речення або абзаци при докладному описуванні Вашої історії роботи та досягнень, використовуйте пункти маркованого списку для зазначення точних фактів.

Перевіряйте правопис - Попросіть когось перечитати ваше резюме або скористайтеся програмою перевірки правопису.

Для створення резюме Вам не потрібно встановлювати якесь певне програмне забезпечення.

В Інтернеті є багато шаблонів, які Ви можете використати, включаючи безкоштовну послугу Indeed, доступ до якої Ви можете отримати тут: Шаблони резюме Indeed

Підготуйтеся до співбесіди

2 colleagues sitting at desk talking and smilingСпівбесіда – це Ваша можливість продемонструвати свою відповідність посаді, інтерес до компанії та свою особистість. Підготовка до співбесіди може допомогти Вам триматися спокійно та впевнено, а також гарантувати те, що Ви зможете відповісти на запитання, які Вам, ймовірно, зададуть. Ось наші основні поради щодо підготовки до співбесіди:

Знайдіть схожість між своїми навичками, досвідом та роботою, на яку Ви подали заяву - Переконайтеся, що Ви розумієте посаду, на яку претендуєте, а також які навички та досвід шукає роботодавець. Ви повинні зв’язатися з командою працевлаштування, якщо Вам потрібен переклад посадової інструкції.

Будьте відвертими та чіткими щодо опису своєї ситуації – Роботодавці розуміють все, що відбувається. Будьте чесними з командою працевлаштування та повідомте їм про проблеми у Великобританії, з якими Ви зіткнулися (наприклад, з пошуком житла тощо), або якщо Вам потрібна підтримка з підключенням до Wi-Fi, комп’ютер чи інші речі.

Мовний бар’єр - Якщо у вас недостатній рівень володіння англійською мовою, будь ласка, повідомте про це команду працевлаштування заздалегідь, щоб члени команди змогли внести відповідні зміни для Вас.

Зробіть співвідношення свого досвіду і досягнень з посадою, на яку претендуєте. Підготуйте список обов'язків, які Ви виконували раніше, та зосередьтеся на тих, які відповідають посаді, на яку Ви претендуєте. Чи було щось особливе у Вашій роботі, яку Ви виконували? Обов’язково згадайте спеціальні навички чи завдання, які Ви могли б виконувати, а ніхто інший не міг би виконати.

Дізнайтеся більше про компанію. Якщо можете, спробуйте дізнатися більше про компанію перед співбесідою. Це допоможе Вам більше про що поговорити, а також покаже вашу зацікавленість у роботі на компанію.

Потренуйте співбесіду з кимось – Вам не потрібно репетирувати все, що Ви збираєтеся сказати, але потренуйтеся відповідати на запитання з другом або членом сім’ї – це хороший спосіб почувати себе більш підготовленим.

Плануйте свою поїздку – якщо співбесіда не проходить онлайн, приділіть деякий час на планування поїздки до та з місця співбесіди. Це особливо важливо, якщо Ви не орієнтуєтесь у цій місцевості. Визначте найкращі маршрути машиною чи громадським транспортом та вийдіть чи виїдьте трохи раніше, щоб врахувати будь-які затримки. На співбесіду можна прийти раніше, але не варто запізнюватися.

Роздрукуйте та візьміть копію свого резюме, якщо можете - Якщо питання Вас збило з пантелику або застало зненацька, Ви можете використати своє резюме, щоб оговтатись.

Запитання, які Ви можете задати на співбесіді

Person in job interviewНаприкінці співбесіди роботодавці зазвичай запитають Вас, чи є у вас запитання. Використовуйте цей час для запитань, оскільки це покаже, що Вам цікаво дізнатися більше про компанію.

Нижче наведені деякі запитання, які Ви можете задати:

● Як виглядає звичайний день на цій посаді?

● Які плани на цей рік у команди?

● Чи є навчання?

● Яка культура праці?

Розуміння робочої культури Великобританії

В залежності від посади, на яку Ви претендуєте, багато роботодавців вважають ці навички настільки ж важливими або навіть важливішими, ніж технічні знання:

Комунікативні навички - Виражайте свою думку, ідею чи запитання кожного разу, коли вони у Вас з’являються. Використовуйте інструменти перекладу, наприклад Google Translate для донесення свого повідомлення. Це допоможе Вам побудувати добрі стосунки з колегами та уникнути непорозумінь.

Командна робота – Роботодавці наймають людей, які можуть працювати в команді, оскільки це створює хорошу культуру праці. Хороші командні гравці – це ті, хто допомагає своїм колегам та ділиться ідеями.

Керування часом - Правильне керування часом означає бути пунктуальним та виконувати свою роботу вчасно. Плануйте свій день та складайте графік – попросіть підтримки, якщо у Вас багато справ. Погане керування часом негативно впливає на Ваших колег, та роботодавці ставляться до цього з несхваленням.

Адаптивність – Це Ваша здатність справлятися з різними завданнями, розуміти, на чому треба зосередитися, та адаптуватися до змін. Компанії шукатимуть людей, які хочуть спробувати нові ідеї, подолати проблеми та впоратися, коли все йде не за планом.

Вирішення проблем – Роботодавцям потрібні люди, які можуть думати про рішення, а не скаржитися на проблему. В разі зіткнення з проблемою проявіть креативність та подумайте про шляхи, якими Ви можете вирішити проблему, перш ніж звертатися за допомогою.

Підтримання відносин - В разі виникнення проблеми між Вами та вашим колегою намагайтеся вирішити її ввічливим та професійним способом, щоб усі відчували до себе повагу

Проява ініціативи – Проява ініціативи показує Вашому роботодавцю, що Ви захоплені своєю роботою. Ви можете зробити це у групових дискусіях, висуваючи нові ідеї або вирішуючи проблеми.

Додаткові ресурси

2 colleagues talking at deskМи створили список посилань і подали його нижче. У ньому подана корисна інформація, якою ви можете скористатися при пошуку роботи та для адаптації до нового робочого середовища у Великобританії.

● Duolingo - вивчайте англійську безкоштовно тут

Microsoft Office 365 Навчання українською

Microsoft 365 Навчальний курс про сучасне робоче місце українською

Microsoft Office 365 Навчання англійською

Microsoft 365 Навчальний курс про сучасне робоче місце англійською

Шаблони для резюме від Indeed - використовуйте Indeed, щоб створити своє резюме онлайн безкоштовно

● подати заявку на відкриття банківського рахунку у Великобританії

Переходьте на цю сторінку <посилання на веб-сайт> для подачі Вашої заяви щодо пошуку роботи у Великобританії.

Бажаємо Вам успіхів у пошуку роботи.

← Повернутися на головну сторінку